Diskuzní fórum

Dotaz: ze dne 22.srpna 2018

Vážený pane Vodseďálek, chtěl bych vám před volbami položit stejnou otázku jako všem kandidujícím v Ústí nad Labem. Co vaše strana dosud udělala pro cyklisty v Ústí nad Labem, případně co pro ně chystá udělat? Nemyslím tím, ale turistické cyklostezky. Ptám se na bezpečnost cyklistů ve městě, kteří chtějí dojíždět denně do zaměstnání, případně se ze svého domova dostat na již zmiňované cyklostezky a neobávat se řidičů vozidel, případně z důvodů bezpečnosti nepoužívat chodníky.

Děkuji za odpověď. 

Odpověď:

Zdravím Vás,

k Vašemu dotazu Vám sděluji, že město realizovalo vyznačení jízdních pruhů pro cyklisty z centra na Předlice s perspektivou dojezdu na Miladu. Je v rozpracování cyklostezka z Bukova do centra. Komise urbálního rozvoje navrhla jako další zkvalitnění vyznačení pruhů pro cyklisty v dalších oblastech Krásného Března, v jednání je i oblast směr Vaňov. U Zanádraží je cyklopoint. Připravují se i další varianty, které by měly být zahrnuty do připravovaného Územního plánu. Město má koordinátora pro cyklistiku, Ing. Veselého (jaromir.vesely@mag-ul.cz), který by Vás mohl informovat podrobněji.

Každopádně máme zájem  o to, aby se situace ve městě s bezpečností cyklistů  zlepšovala. Budeme i nadále prosazovat kroky k jeho dalšímu zkvalitnění. 

Děkujeme za Váš dotaz a připomenutí  problematiky.

S pozdravem

Pavel Vodseďálek

Dotaz: ze dne 28.ledna 2016

Hezký večer, 

proč se město při trestním stíhání úředníků magistrátu ohledně odkládání řešení dopravních přestupků nepřipojilo k náhraděš kody, když škodu lze vyčíslit stanovením výše pokuty podle sazebníku?

Vždyť se tím město připravuje o milionové částky do rozpočtu.

Odpověď:

Zdravím,

dnes (tj. 1.2.2016) jsem o problému mluvil s náměstkem MUDr. Madárem. Podle něj se nepřipojilo město v době, kdy celá kauza byla řešena. Nové vedení prověří, zda je možné uplatnit škodu dodatečně, tedy po pravomocném výsledku soudu, ev. v dalším řízení (odvolací proces). Kauzu a uvedené uplatnění škody budu nadále sledovat.

Zdraví    PaedDr. Petr Brázda