Rozhovor pro TN.cz

Měla by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku?

Rozhodně ano, ale není to ideální řešení. Já osobně bych preferoval doporučení takových odborníků, jako jsou ing. Vl. Štěpán a Ivan Noveský, Jaroslav Novák, ad. Ti nabízejí konkrétní řešení a je potřeba umět jim naslouchat. Takže např. odejít z "lipské" burzy co se týče el. energie. Je možnost domluvit se na obchodu s plynem s Maďarskem za mnohem nižší ceny než přes SRN a do Maďarska přeposílat přebytky el. energie!!!

Souhlasíte s manželství pro všechny?

Nejsem příznivcem v této otázce.

Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? 

Rozhodně ne! V této věci vidím úlohu ČR spíše v pomoci ve zprostředkování mírových jednání mezi RF a Ukrajinou. Nejsem si vědom, že by se benzínem dal požár uhasit. Tím, že na Ukrajinu neustále dovážíme výzbroj a techniku jen konflikt prodlužujeme a ohrožujeme bezpečnost občanů v ČR!

Máte nějaký recept na zlepšení sociální situace v Ústeckém kraji?

Tato otázka hluboce souvisí s vývojem na poli dostatku či nedostatku všech energií, protože pokud by energie nebyly tak se ztrhne taková krize, že nám už nepomůže nikdo. V otázce bydlení je potřeba s pomocí státu začít s výstavbou obecních a družstevních bytů. Taktéž je potřeba za pomoci vlastníků bytů začít vážně řešit otázku sociálně vyloučených lokalit. Za tohle nemůže zodpovídat jen stát. Dále je potřeba pokračovat ve výstavbě zařízení pro péči o seniory a další potřebné. Bylo by potřebné taktéž v sociální oblasti posílit obecní rozpočty.

Jak byste řešil problematiku nadměrného počtu exekucí na Ústecku?

Opět je nutné říci, že vše souvisí se vším, jak již bylo řečeno výše. Já to vidím tak, že dokud budou lidé nuceni svou sociální situaci řešit dalším a dalším půjčováním si finančních prostředků, nikdy se ten kruh neuzavře. Takže je potřeba zvednout minimální mzdu alespoň na 20.000 Kč a její automatický růst nad míru inflace. Dále je potřebné zastavit zdražování zboží denní spotřeby, které nesmí být luxusem! Takže 0% sazba u základního zboží. Rovněž by se občané neměli dostávat do spárů různých finančních podvodníků, kteří zneužívají jejich tíživou situaci.

Miloslav BULDRA kandidát do senátu

Kandidát do senátu za KSČM

Miloslav BULDRA

Image

Představení kandidáta

Vyučil jsem se provozním zámečníkem a většinu svého života jsem se profesně tomuto řemeslu věnoval. Tuto profesní dráhu jsem začal vyučením se v SOU Kovohutě Povrly v roce 1976. Poté jsem nastoupil do Benaru 08 ve Velkém Březně, Bavlnářské závody n.p. Benešov nad Ploučnicí. Zde bych chtěl podotknout již neexistující n.p., který měl v severních a středních Čechách 16 závodů a cca 6.500 zaměstnanci. Od roku1980 jsem členem KS a ve stejném roce jsem byl zvolen do ZV ROH, kde mi bylo určeno starat se o zlepšovatelství na závodě. V roce 1982 - 1983 jsem si "odskočil" na OV SSM v Ústí nad Labem do funkce tajemníka zodpovědného na úseku zemědělství, potravinářství a vesnice. V letech 1995 - 1997 jako zvolený předseda OV KSČM v Ústí nad Labem jsem byl již konfrontován s "porevoluční" realitou v ČR (zvyšující se nezaměstnaností, končícími výrobními závody, ad.) Od ledna 1998 nastal návrat k mému řemeslu, provoznímu zámečníkovi - údržbáři ve firmě Novicon a.s. Ústí n. L. - Předlice. No a od roku 2002 až do odchodu do starobního důchodu jsem pracoval v údržbě Inpeko s.r.o., Ústí nad Labem - Krásné Březno. Po tomto výčtu, trochu z jiného soudku. Mé životní postoje a názory se formovaly v rodině, kde otec byl v roce 1969 vyloučen z KSČ a maminka byla v roce 1984 vyznamenána titulem Hrdinka socialistické práce. Pocházím s 5 dětí. Od roku 1975 ženatý, 3 děti a k dnešmímu dni 4 vnoučata. Oba rodiče byli známí jako velmi pracovití lidé a nějaké ty geny asi určili i mé životní směřování. Jako "celoživotní dělník" stojím na straně pracujících, seniorů a všech potřebných! Co se koníčků týče? Pasivně sport, hlavně fotbal, cyklistika, F1 a aktivně už jen turistika hlavně po kopcích a vršcích Českého středohoří, Lužických hor a různých hradních zřícenin a rozhleden.

Miloslav Buldra.pdf (1,51Mb)